Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Якість винограду залежатиме, чи будуть спекотними липень та серпень

Якість винограду залежатиме, чи будуть спекотними липень та серпень

Попри холодну тривалу весну, через яку затримується розвиток винограду, рослини ще можуть надолужити згаяне й сформувати якісний урожай, якщо будуть достатньо теплими липень та серпень.

Про це в коментарі AgroTimes розповів Іван Паук, засновник ФГ «Михайлик» (виноробне господарство «Шато Паук»), що в селі Пістрялово на Закарпатті. 

«Вегетаційний період та цвітіння, відповідно, затримується на 15-20 днів. Якщо будуть високі температури у липні та серпні та початок вересня, виноград набере оптимальну кількість цукрів та інших речовин, відповідно, – сказав він.

За словами фермера, стан винограду нині нормальний. Піднялися денні температури, нічні температури зросли до 14-15 градусів. 

«Адже від великих перепадів температур рослини страждають, особливо у Закарпатті», – пояснив він.

Довідка: ФГ «Михайлик» (Chateau Pauk) ‒ фермерське господарство, що займається вирощуванням і реалізацією винограду та виготовленням натуральних вин. Винороб Іван Паук у аграрному секторі Закарпаття працює з 1995 року. 

32 га виноградників госопдарства розміщено на пагорбах поблизу Мукачево на висоті до 200 м над рівнем моря. Вирощуються ​білі сорти винограду: Гевюрцтрамінер ,  Шардоне, Совіньйон Блан, Б’янка, Мускат Голодриги та червоні: Каберне-Совіньйон, Мерло, Рубін Голодриги.

Власну виноробню засновано 2013 року. Об’єм виробництва сягає 50 тис. л на рік. 

Читайте також: На Odessa Wine Week назвали 30 кращих українських вин

Журнали