Якісне запилення забезпечує на ягоді суниці садової 300–500 плодів-горішків
Плід суниці –– розросле квітколоже із дрібними коричневими горішками на поверхні ягід. На гарній десертній ягоді має бути 300–500 плодів-горішків, а на неякісних може бути 30–50. Якість ягід забезпечує ретельне запилення.
Про це під час конференції «Промислове ягідництво» розповіла професор Сільськогосподарського університету у Кракові (Польща) Моніка Беняш.
«Щоб отримати десертні ягоди високої товарної якості, вкрай важливою є організація запилення. Не варто економити, замінюючи джмелів бджолами, адже квітка полуниці неприваблива для бджіл, вона дає мало нектару, та й запилити її якісно бджолі складніше, ніж великому джмелю», — зауважила вона.
Сучасні комерційні сорти полуниць мають гермафродитні (двостатеві) квітки –– тобто такі, що містять і тичинки, і маточки. Щоб плід мав ідеальну форму, кожну маточку потрібно запилити. Погано запилені, підморожені, «припалені» сонцем або спекою квітки гарні ягоди не сформують.
Звісно, джмелі коштують грошей, але сформовані завдяки їм ягоди будуть більшими, якіснішими, і продати їх можна дорожче.
Читайте також: Джмелині сім’ї збільшують урожай садової суниці майже в 1,5 раза
Додати коментар