Овочі-Ягоди-Сад

Як захистити виноградник від цикадок

Як захистити виноградник від цикадок

Для спостереження за видовим складом цикадових й сезонною динамікою їх розвитку й популяції на виноградниках слід користуватися жовтими клейовими пастками.

Насадження слід вчасно, особливо у весняний період, захищати від бур’янів. Адже більшість цикадових зимують дорослими комахами, й весняні бур’яни на виноградниках – то їхня єдина кормова база під час виходу з діапаузи.

У видів, що зимують яйцями, личинки відроджуються одночасно з розпусканням бруньок та появою перших листків. Тому ранньовесняне захисне обприскування виконують у фазу 1-2 листків винограду. Для цього застосовують інсектициди класу піретроїдів та неоникотиноїдів.

Ці обробітки знищать не лише личинок, які відродилися, а й самок зеленої цикадки й цикадки-буйвола, які після зимівлі у цей час вже живляться та відкладають яйця. У календарному плані такий обробіток припадає на першу декаду травня.

Другий у сезоні інсектицидний обробіток проти цикадових слід виконати у липні. Йдеться про знищення личинок молодших віків другого покоління шкідника. Цей період припадає на інтенсивний ріст та змикання ягід у гроні.

Ефективними будуть інсектициди широкого спектра дії: неонікотиноїди, антраніламіди, авермектини, зазвичай застосовувані у виноградниках проти сисних шкідників.

За значного рівня ушкоджень у винограднику й за високої щільності популяції цикадових видів протягом розтягненого періоду відродження личинок інсектицидний обробіток повторюють ще раз, через 10-12 днів, знову застосовуючи традиційно рекомендовані проти сисних шкідників класи інсектицидних сполук.

За низької кількості цикадових захисних хімічних обприскувань не виконують. Спостережено, що обприскування фосфорорганічними інсектицидами проти гронової, виноградної і дворічної листовійок стримують також і популяцію цикадових видів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!