Овочі-Ягоди-Сад

Як забезпечити найкращі умови зберігання яблук Ред Джонапринц

Як забезпечити найкращі умови зберігання яблук Ред Джонапринц

Урожай яблук сорту Ред Джонапринц (з групи Джонаголд) слід збирати дещо раніше рекомендованих термінів, поки плоди ще щільні. Тоді вони краще зберігаються в сучасних холодильниках. Збір врожаю цього сорту припадає на третю декаду вересня.

Термін збирання врожаю є дуже важливим чинником, який має вирішальний вплив на якість і витривалість яблук до умов зберігання, а пізніше – до обігу в торгівлі.

Істотно впливають й умови зберігання: температура, відносна вологість повітря, а також вміст вуглекислого газу й кисню. Має значення також тривалість зберігання.

Не варто забувати також про початкове охолодження плодів: його треба виконати не пізніше, ніж протягом доби після збирання, й знизити температуру яблук до +4-6 °C. Така процедура успішно уповільнює темп дозрівання плодів, знижує інтенсивність дихання й збільшує їх витривалість під час зберігання.

Додатково застосовується післязбиральний обробіток плодів препаратами на основі 1-метилоциклопропену (1-MCP). Таким чином можна обмежити швидкість некорисних змін плодів на зберіганні, зокрема, зниження щільності м’якуша й зменшення вмісту кислоти, а також запобігти проявам деяких фізіологічних хвороб.

Сорти з групи Джонаголд рекомендується зберігати шість-сім місяців за температури 0-2 °C, вологості повітря 90−92% і атмосфери, що містить 1,5−3% CO2 та 1,2−3% O2.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!