Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Як виростити якісну розсаду кавунів

Поділитись:
Як виростити якісну розсаду кавунів

Для одержання високого врожаю кавунів у більш ранні терміни рекомендується розсадний спосіб.

Розсаду висаджують у відкритий ґрунт у кінці травня або на початку червня, а також під тимчасові плівкові укриття на 1-3 тижні раніше зазначеного терміну.

Субстрат для вирощування розсади кавунів повинен мати високу забезпеченість поживними речовинами, добру повітропроникність, водостійку структуру, вбирну здатність, а також не містити збудників хвороб і шкідників.

Також розсаду кавунів вирощують у плівкових теплицях на сонячному обігріві. Для цього використовують касети на 40 або 54 чарунки.

Касета на 54 чарунки вміщує 8-9 л ґрунтосуміші, тоді як касета на 40 чарунок – 10-11 л. Насіння висівають у касети 15-25 квітня по одній насінині в чарунку на глибину 1-1,5 см.

Рослини поливають теплою водою і накривають агроволокном у теплиці. Після появи повних сходів агроволокно знімають.

Однією з важливих умов вирощування високоякісної розсади кавунів є постійний контроль за температурним режимом, вологістю ґрунту та відносною вологістю повітря.

Від сівби до появи сходів температуру повітря підтримують на рівні 22-28 °С. За такої температури сходи з’являються на 6-8-й день.

Після появи сходів температуру вдень знижують до 18-21 °С, вночі – до 16-18 °С упродовж 7-10 днів, що запобігає витягуванню рослин.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!