Овочі-Ягоди-Сад

Як сидеральні культури впливають на ґрунт у садах

Як сидеральні культури впливають на ґрунт у садах

Сидеральні культури у садівництві неоднаково впливають на процеси, що відбуваються у ґрунтовому середовищі.

Роль зеленого удобрення як джерела поживних речовин для рослин залежить від ґрунтово-кліматичних умов і від співвідношення вмісту вуглецевих та азотних сполук у заорюваній рослинній масі.

За вужчого відношення процеси її розкладання і мінералізації відбуваються швидше, а за широкого вони сповільнюються і більше маси гуміфікується.

На основі узагальнення результатів багатьох досліджень визначено критичне співвідношення між вмістом у сидеральній масі вуглецю (С) й азоту (N). Якщо співвідношення С:N<22, і в удобрювальному матеріалі міститься понад 2% азоту, заорювана органічна маса розкладатиметься до повної мінералізації у ґрунті.

Якщо С:N>22 і вміст азоту менший ніж 2%, після заорювання біомаси відбуватиметься іммобілізація азоту й утворення органічних речовин.

Критичні рівні у різній органічній масі значно варіюються. Співвідношення С:N – у межах 15-33, вміст азоту – 1,2-2,6%, що зумовлює інтенсивність і тривалість процесів розкладання залежно від вологості, температури та збагачення ґрунтового середовища мінеральними елементами, зокрема азотом, а також від якісного складу удобрювального матеріалу, зокрема вмісту в ньому води і сухої речовини та хімічних сполук: лігніну, клітковини, розчинних вуглеводів, азотистих та інших речовин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!