Овочі-Ягоди-Сад

Як правильно сіяти огірки на розсаду

Як правильно сіяти огірки на розсаду

Під час вирощування огірків розсадним способом їх сівбу можна проводити такими способами: в мінераловатні кубики безпосередньо, у касети або в пробки з мінеральної вати, сіянці з яких потім пікірують до кубиків.

За сівби до мінераловатних пробок сіянці можна отримати на 3-4 дні раніше, ніж за сівби безпосередньо в кубики, але при цьому будуть вищими витрати праці на пікірування.

За сівби у касети насіння присипають зверху субстратом перліту або вермикуліту.  

Накривають поліетиленовою плівкою та переміщують до камери пророщування. У ній автоматично регулюється температура і вологість, що забезпечує дуже високу схожість та енергію проростання насіння.

Одразу після появи сходів касети переносять до гідропонних розсувних стелажів, вмикають лампи досвічування: спочатку цілодобово, а після пікірування до кубиків досвічують протягом 18-20 годин на добу.

Через 6-7 днів сіянці готові до пікірування в кубики. Останні попередньо насичують поживним розчином з тими ж значеннями, що й для пробок, обережно витягують пробку з корінням сіянця і ставлять до отвору кубика.

Через 5 днів після пікірування починають розставляти кубики в шаховому порядку зі щільністю 20-25 рослин/кв. м. Вологість кубиків не повинна опускатися нижче 65%.

Досвічують лампами, кожна з яких дає освітленість рівні 12-13 тис. лк і забезпечує освітлення 3 кв. м.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!