Овочі-Ягоди-Сад

Як побудувати ідеальну теплицю

Як побудувати ідеальну теплицю

Якою має бути ідеальна сучасна теплиця, що цілком виправдає вкладені в неї гроші? На це запитання дадуть відповіді спікери Всеукраїнського форуму «Інтенсивне овочівництво: заробити на теплиці», який відбудеться 19 червня у Львові.

Конструкція теплиці, її розмір, вид накриття, внутрішнє наповнення — з цього починається будь-який план організації бізнесу з вирощування овочів у закритому ґрунті.

Саме тому на першому від початку війни в Україні практичному форумі, присвяченому тільки тепличному овочівництву, експерти детально розглядатимуть, які обрати форму, матеріал і конструкцію теплиці, щоб дотриматися теплового балансу, забезпечити правильну циркуляцію повітря та витримати всі вимоги агротехніки. Окремо спікери торкнуться технологічних і конструктивних особливостей сучасних високоефективних промислових та фермерських теплиць.

Перед тим як розпочати тепличний проєкт, важливо знати, який тип і розмір теплиці обрати та яким має бути її накриття залежно від завдань бізнесу, культури вирощування та коштів у кишені. Наприклад, основний матеріал огорожі — скло, плівка, полікарбонат — уже не є вирішальними, кажуть експерти. Сьогодні між плівковим і скляним тривалими проєктами не дуже велика різниця в ціні, особливо, якщо брати до у ваги, що плівка вимагає заміни через 5–7 років. Так що тут вибір залежить від конкретних завдань, побажань, звичок тощо.

Є й кілька варіантів вибору самої теплиці. Можна купити готову нову (оцинковану, можливо, з подвійною плівкою тощо). Інший шлях — зробити й зібрати теплицю самому з окремих нових складників. Третій варіант — купити секонд-хенд, тут також є пропозиції. Консультанти, які виступлять на форумі, розкажуть, як це все можна зробити. Після того, як овочівник визначився з каркасом, слід продумати варіант мінімального поливу — навіть 40 соток із лійки не нагодуєш. Паралельно треба вивчати технології вирощування та захисту рослин. Безумовно, обираючи місце, треба врахувати логістику й реалізацію. Тут важливо паралельно продумати, які культури краще підійдуть під той чи інший тип теплиці, як організувати внутрішню інфраструктуру — від касети до котла — та як налагодити автоматизацію процесів, які є відомі ризики експлуатації теплиці.

Організатори серії форумів «Інтенсивне овочівництво» — журнал «Садівництво по-українськи» та портал AgroTimes — запросили до Львова найкращих фахівців галузі закритого ґрунту для виступів і майстер-класів. Серед учасників будуть експерти й консультанти тепличної сфери, власники й агрономи відомих тепличних господарств з успішним досвідом вирощування овочів у захищеному ґрунті.

Подія вже привернула увагу багатьох аграріїв із різних господарств — від малих фермерів до агрохолдингів. Як ми вже повідомляли, триває активна реєстрація. Форум «Інтенсивне овочівництво: заробити на теплиці» у Львові стане важливою подією для власників та інвесторів компаній і господарств, директорів й управлінців, агрономів і спеціалістів. Це буде чудова нагода обговорити важливі питання, здобути професійний досвід і поспілкуватися з колегами.

Реєструйтеся на захід за посиланням https://teplytsya.agrotimes.ua/