Овочі-Ягоди-Сад

Як підживити яблуні кальцієм

Як підживити яблуні кальцієм

За живлення яблук кальцієм важливо, щоб програма обприскування саду починалася рано, коли він легше проникає крізь оболонку плодів і легше транспортується всередині м’якуша. Ефективність обприскування дерев розчинами солей кальцію залежить від кількості виконаних процедур.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».    

«Загалом уміст кальцію в плодах збільшується зі збільшенням дози кальцію, хоча ця залежність не прямо пропорційна, – наголошується у публікації. – Обприскування дерев із використанням 500–1000 л/га робочого розчину ефективніше за обприскування, які виконано меншою кількістю робочого розчину. Яблуні слід обприскувати 5–7 разів, повторюючи оброблення кожні 10–14 днів».

Автор публікації, Казимир Томала, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри садівництва Варшавського університету сільського господарства (Польща) зауважує, що ефективність підживлення кальцієм залежить від помологічного сорту, виду та дози добрив, а також від погодних умов під час обприскування та після нього. Якщо як добрива застосовують хлорид кальцію, то у червні, коли листя молоде й чутливе, дерева слід обприскувати розчином із концентрацією 0,3%, дальші обприскування, аж до середини серпня, виконують 0,5%-м розчином, а наступні — 0,7%-м розчином у перерахунку на безводний CaCl2 . Якщо концентрація розчину хлориду кальцію буде вищою, він може пошкодити листя та спричинити їхнє скидання. Якщо використовуватимуться інші кальцієвмісні добрива, під час перших обприскувань (коли листочки молоді та ніжні) безпечною буде концентрація розчину від 0,5%.

Читайте також: Як живлення кальцієм впливає на лежкість яблук