Овочі-Ягоди-Сад

Яблуні погано ростуть на вилугуваних ґрунтах

Яблуні погано ростуть на вилугуваних ґрунтах

Для яблуні придатні всі типи ґрунтів у Лісостеповій зоні України. Культура погано росте на вилугуваних ґрунтах з підвищеним вмістом карбонатів. А глибина залягання ґрунтових вод має бути не менше 1 м.

Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Світлана Овчаренко, власниця ФГ «Подільський плодорозсадник «Ренет» (Хмельницька обл.).

«Оптимальне рН ґрунту становить 5,5–6 (допустиме – 4,5–8,7). Засолення ґрунту катіонами натрію й магнію та хлоридами і сульфатами цих елементів впливає на яблуню негативно, – зазначила вона. – Допустима глибина залягання ґрунтової води 0,6–4,5 м. Для дерев на слаборослих підщепах рівень залягання ґрунтових вод має бути вищим, ніж для саду на сильнорослих сіянцях».

На темно-сірих опідзолених ґрунтах, опідзолених та типових чорноземах експертка радить вносити 40–50 т/га гною. Мінеральні добрива вносять з урахуванням забезпеченості ґрунту рухомими формами фосфору і калію. 

«Перед садінням обов’язково виконують спеціальні розкопки з тим, щоб перевірити, чи є у ґрунті дротяники та личинки хруща. Якщо є, на ділянку вносять 1–1,5 т/га аміачної води», – наголосила Світлана Овчаренко.

Експертка звертає увагу, що на ділянці під сад глибина залягання ґрунтових вод не повинна перевищувати 1 м, найкраще, якщо це буде 1,5 м. Якщо ж ґрунтові води підіймаються надто високо, або ділянка може періодично підтоплюватися, рослини розташовують на насипах – грядах. Якщо використано сіянцеві підщепи, гряди роблять заввишки 0,6–1,2 м з основою завширшки до 2,5 м.

Читайте також: Ділянку під сад готують 2–3 роки