Овочі - Ягоди - Сад

Яблука в Україні продовжують дешевшати

Поділитись:
Яблука в Україні продовжують дешевшати

Цього тижня Україні було зафіксоване чергове зниження ціни на яблука. З початку цього тижня ціни на головні сорти яблука знизилися в середньому на 10%.

Про це пише «Інфо-Шувар».

Найбільше зниження ціни було зафіксоване по яблуках сорту Айдаред, які за тиждень подешевшали майже на 20%. Сорти Чемпіон, Ліголь подешевшали на 10%, а ціни на Джонаголд просіли на 5%.

Середня ціна на десертні яблука на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» сьогодні становить 7-8,5 грн./кг (0,23-0,28 євро/кг). Це майже відповідає рівню цін в цю ж дату минулого року.

«Чергове зниження цін на яблука стало несподіванкою для виробників, бо багато хто з них розраховував на підвищення попиту та ціни з початком Великого Посту, ‒ підкреслила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. ‒ Саме тому фермери тримали досить великі обсяги продукції в сховищах. Втім, як з’ясувалося, запаси яблук зараз є досить великими для того, щоб розраховувати на підвищення ціни. Крім того, обсяги експорту залишаються недостатніми для того, щоб зняти напругу з ринку».

Експерт також наголосила, що для розпродажу яблука в українських виробників лишилося небагато часу. У травні, коли на ринку з’являються перші ягоди, попит на десертні яблука традиційно знижуються, а витрати на його зберігання, навпаки, зростають через потепління.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями