Овочі-Ягоди-Сад

Яблучний концентрат історично дорогий в очікуванні прогнозу врожаю

Яблучний концентрат історично дорогий в очікуванні прогнозу врожаю

Ціна на концентрат яблучного соку середньої кислотності зросла на 22,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 1850 євро/тонна, що на 39% вище середнього п’ятирічного показника за квітень. 

Про це повідомляє Mintec. 

Ціни піднялися після низького врожаю яблук у Польщі у 3,5 млн тонн. Польща є основним виробником яблучного соку для європейських ринків. 

Гравці ринку прогнозують, що  2023/24 МР у Польщі вироблять 250 тис. тонн концентрату яблучного соку.
Зазначається, що попит залишається стабільним порівняно з минулим місяцем, ціна Mintec Benchmark на яблучний сік середньої кислотності не змінилася. Ринкові джерела очікують оновлень щодо майбутнього врожаю яблук із Польщі. Через історично високі ціни більшість покупців у галузі наразі купують лише на короткостроковій основі. Учасники ринку сподіваються, що ціни зменшаться з надходженням нового врожаю, однак покупець соку сказав Mintec: «Хоча ще занадто рано говорити, немає причин, чому ціни будуть нижчими».
Тепла погода в Польщі в березні стимулювала плодові дерева швидше, ніж зазвичай, після чого наприкінці квітня настало різке похолодання. Учасники ринку все ще намагаються оцінити масштаби шкоди від заморозків для врожаю 2024 року. Виробники розпалювали вогнища у своїх садах, щоб спробувати зменшити шкоду від морозів на своїх деревах, більш чітке уявлення про те, які збитки сталися, буде приблизно через 3-4 тижні.
Яблучний сік з високою кислотністю залишається дефіцитним у Європі, у квітні Mintec повідомила про обмежену торговельну активність. 

Читайте також: Україна йде на рекорд експорту сокового концентрату