Овочі-Ягоди-Сад

Виробник салатів переключився на вирощування овочів на Тернопільщині

Виробник салатів переключився на вирощування овочів на Тернопільщині
Томатна теплиця «Севен Філдз Фарм» на Тернопільщині

ТОВ «Севен Філдз Фарм», яке до війни вирощувало салати та броколі на двох локаціях в Київській та Херсонській областях, переїхало на Тернопільщину й вирощує овочі відкритого ґрунту і будує теплиці.

Про це повідомляє Aggeek.

З початком війни підприємства втратило доступ до локації на Херсонщині. Частина працівників переїхала в Тернопільську область, але інша частина залишилась у Каховці. 

«Друга наша локація знаходиться в селі Гоголів, Броварський район. На полях господарства багато снарядів лежать, бо протягом березня там велись активні бойові дії. З однієї сторони були рашисти, а з іншої — ЗСУ. Наше господарство якраз було посередині», – розповів Роман Пасічник, директор компанії «Севен Філдз Фарм». 

Броварську локацію підприємство не втратило. 

«Ми встигли до активних бойових дій евакуювати частину техніки, частково систему зрошення. Проте продовжувати свою господарську діяльність сьогодні там ми не можемо поки що», – сказав директор господарства.

За його оцінкою, компанія зазнала 70% втрат.

На Тернопільщині розпочали все з початку. 

«Колеги-зерновики виділили нам більшу територію, ніж ми спочатку планували, – поділився Роман Пасічник. – Привезли на нову локацію з Броварів трактори та базову техніку. Оскільки західний край майже не вирощує овочі, то ми об’єдналися разом з колегами й створили спільне підприємство».  

Вирішили вирошувати овочі борщового набору: моркву, цибулю на 12 га.

«Оскільки наш Південь України тимчасово відколовся (Миколаївська, Херсонська, Запорізька області забезпечували нас цибулею, морквою 70% України), тому вирішили компенсувати ці втрати хоча б мінімально, – обґрунтував директор «Севен Філдз Фарм». – Наприклад, ціна на салати впала в 4-5 разів, в той час, як є повний дефіцит «борщового набору». 

Також почали будівництво теплиць.

«Перша черга вже готова — 0,5 га. На осінь плануємо ще 0,5 га. Будемо вирощувати томати», – спрогнозував Роман Пасічник.

Читайте також: Нідерландський фермер ще раз спробує вирощувати часник на Рівненщині