Виноград важко вкривати через потовщення рукавів
У найбільш північних районах України вирощувати виноград можна тільки при накритті кущів. Таких формувань є велика кількість, проте вони мають недоліки. Головний з них – потовщення рукавів.
Про це розповів Андрій Штірбу, завідувач відділу виноградарства Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» під час вебінару «Формування виноградного куща».
«Одне із найбільш поширених формувань – це нахилений кордон Мержаніана. Він складається з нахиленого в одну сторону рукава, на якому розміщуються плодові ланки. Найбільший мінус формування – це потовщення рукава з часом. Так, коли він твердий, не завжди вдається притиснути його до землі та накрити решту частин куща» – зазначає фахівець.
Відтак, за його словами, більш підходяще формування для накривання винограду – це двостороння Бессарабська шпалерна форма. Вона складається з двох рукавів, які відводяться в різні сторони по площині шпалери.
«На цих рукавах розміщуються плодові ланки, зазвичай по дві-три. Накриття куща проводиться після закінчення вегетації, частково обрізується приріст, рукава нахиляються до землі, прикріплюються до неї відповідними засобами і покриваються ґрунтом. Це формування більш підходить під вкритий виноградник. Проте, також є проблема потовщення рукавів» – додає Андрій Штірбу.
Читайте також: Виноград обрізують з урахуванням попереднього сезону