Овочі-Ягоди-Сад

Виноград в теплицях окупився за три з половиною роки

У вирощування столового винограду в теплицях ТОВ «Аврора» із Запорізької вклало $ 70 тис., які змогло повернути через три з половиною роки.

Про це під час конференції «Тепличний бізнес України-2019» розповіла агроном госпдарства Євгенія Нікітюк.

За словами доповідача, у 2011 році сільгосппідприємство встановило 6 неопалюваних теплиць по 4,5 сотки кожна. Сукупна вартість споруд склала $ 60 тис. У теплицях планували вирощувати овочі. Але від овочів відмовилися перевиробництво й висадили виноград. Ще $ 10 тис. пішло на обладнання та саджанці.

Для пришвидшення отримання прибутку насадження ущільнили полуницею. 

У кожній теплиці було висаджено 100 кущів винограду та 1,5 тис. кущів полуниці.

«Виноград у теплицях отримуємо в середині літа. Від продукції відкритого ґрунту він відрізняється вищою урожайністю та якістю. Поточні витрати на його вирощування нижчі. У міжряддях можливе вирощування ранньостиглих культур: полуниці, часнику, редису, цибулі. Навіть в екстремальні роки отримуємо гарантований урожай винограду, не зважаючи на обледеніння кущів, безсніжні зими з морозами, значну кількість опадів»,– зауважила агроном.

Перший урожай полуниці дав 250 г ягід з куща, валова виручка з однієї теплиці склала близько $2 тис.

На другий рік врожайність полуниці зроста до 500 г ягід з куща. 

На третій рік врожайність полуниці знизилася, а виноград вступив у плодоношення —5-7 кг з куща. Виноград продали по $3-4 за кг.

Через три з половиною роки капітальні витрати окупилися.

На п’ятий рік полуницю вивели з обороту, а виноград «розігнали» до 15-25 кг з куща. З однієї теплиці зібрали 2,5-3 т винограду. Але ціна реалізації у 2015 році знизилася до $ 1-1,5 за кг.

«Для малих фермерів, які мають 2-3 га, вирощування винограду в закритому ґрунті є найбільш оптимальним варіантом господарювання», — підсумувала Євгенія Нікітюк.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!