Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Втрати врожаю овочів від галових нематод можуть становити 100%

Поділитись:
Втрати врожаю овочів від галових нематод можуть становити 100%

Ворогом номер один, що мешкає в ґрунті, для овочів є галові нематоди родини Meloidogynidae роду Meloidogyne. Вони можуть спричинити від 40 до 100% втрат продукції.

Щоб виростити в теплиці високий та якісний урожай, слід вчасно й ефективно захистити рослини від ураження галовими нематодами.

Боротьба з цими шкідливими організмами дуже трудомістка й економічно витратна, адже вони добре адаптувалися до субтропічних умов закритого ґрунту, тож знищити їх на 100% практично неможливо.

Це пов’язано передусім з їхніми біологічними особливостями. Майже всі культури, вирощувані в теплицях, є рослинами-господарями мелойдогін, тому використання сівозміни як одного з найдієвіших засобів у боротьбі з іншими шкідниками проти цих паразитів є малоефективним.

Крім того, в «Переліку пестицидів i aгpoxiмікатів, дозволених до використання в Україні» немає жодного нематоциду, який можна було б використати проти фітонематод.

За таких умов запобігти втратам урожаю овочевих культур від мелойдогінозу допоможе лише система захисних заходів, яка ґрунтується на комплексному застосуванні організаційно-господарських, профілактичних, агротехнічних, біологічних та карантинних прийомів.

Їхнє ретельне виконання також дозволить запобігти появі галових нематод у незаражених теплицях, адже поширюватися ці патогени можуть із зараженим посадковим матеріалом (розсадою), рослинною продукцією, ґрунтом, інвентарем, технікою, поливною водою.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!