Овочі-Ягоди-Сад

Водоутримуючі гранули підвищують урожайність капусти броколі

Науковці Вінницького національного аграрного університуту встановили, що у варіантах мульчування ґрунту агроволокном чорним водоутримуючі гранули підвищують врожайність капусти броколі на 11,1 т/га порівняно з контролем 18,0 т/га.

Про це пише журнал «Плантатор».

Ґрунт дослідного поля сірий лісовий, середньосуглинковий, має такі показники: уміст гумусу 2,4%, реакція ґрунтового розчину рН 5,8. Капусту броколі вирощували в розсадній теплиці в касетах із розміром 6×6 см за загальноприйнятою технологією. Під час вирощування розсади в досліді вивчали варіант із застосуванням гранул гідрогелю, які додавали з розрахунку 20 г гранул на 10 кг ґрунтосуміші. У варіанті контроль гранули не застосовували. Ґрунт мульчували плівкою поліетиленовою чорною перфорованою й агроволокном чорним, за контроль слугував варіант без мульчі. Розсаду віком 60 діб у підготовлений відповідно до зональних рекомендацій ґрунт садили в І декаді квітня.

Зав’язування головок раніше відбувалося у варіантах мульчування ґрунту агроволокном чорним і плівкою поліетиленовою чорною перфорованою із застосуванням гранул — 15 і 12 травня, що на 5 і 8 діб раніше порівняно з контролем. Найбільш раннє надходження продукції капусти броколі спостерігалось у варіантах мульчування ґрунту плівкою поліетиленовою перфорованою із застосуванням гранул — 22 травня і без застосування гранул — 24 травня та мульчування ґрунту агроволокном чорним із застосуванням гранул — 26 і 29 травня — без застосування гранул, у контролі фазу технічної стиглості спостерігали 4 червня, що на 13 і 12 та 9 і 6 діб пізніше.

Найбільше середня маса центральної головки була за мульчування ґрунту агроволокном чорним у варіанті із застосування гранул 289 г, без застосування гранул — 258 г, у контролі середня маса центральної головки була 189 г, що на 26,7% і 34,6% менше.

Читайте також:Досліджено вплив мульчі та абсорбентів на врожайність огірків

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!