Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Водоутримуючі гранули підвищують урожайність капусти броколі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Науковці Вінницького національного аграрного університуту встановили, що у варіантах мульчування ґрунту агроволокном чорним водоутримуючі гранули підвищують врожайність капусти броколі на 11,1 т/га порівняно з контролем 18,0 т/га.

Про це пише журнал «Плантатор».

Ґрунт дослідного поля сірий лісовий, середньосуглинковий, має такі показники: уміст гумусу 2,4%, реакція ґрунтового розчину рН 5,8. Капусту броколі вирощували в розсадній теплиці в касетах із розміром 6×6 см за загальноприйнятою технологією. Під час вирощування розсади в досліді вивчали варіант із застосуванням гранул гідрогелю, які додавали з розрахунку 20 г гранул на 10 кг ґрунтосуміші. У варіанті контроль гранули не застосовували. Ґрунт мульчували плівкою поліетиленовою чорною перфорованою й агроволокном чорним, за контроль слугував варіант без мульчі. Розсаду віком 60 діб у підготовлений відповідно до зональних рекомендацій ґрунт садили в І декаді квітня.

Зав’язування головок раніше відбувалося у варіантах мульчування ґрунту агроволокном чорним і плівкою поліетиленовою чорною перфорованою із застосуванням гранул — 15 і 12 травня, що на 5 і 8 діб раніше порівняно з контролем. Найбільш раннє надходження продукції капусти броколі спостерігалось у варіантах мульчування ґрунту плівкою поліетиленовою перфорованою із застосуванням гранул — 22 травня і без застосування гранул — 24 травня та мульчування ґрунту агроволокном чорним із застосуванням гранул — 26 і 29 травня — без застосування гранул, у контролі фазу технічної стиглості спостерігали 4 червня, що на 13 і 12 та 9 і 6 діб пізніше.

Найбільше середня маса центральної головки була за мульчування ґрунту агроволокном чорним у варіанті із застосування гранул 289 г, без застосування гранул — 258 г, у контролі середня маса центральної головки була 189 г, що на 26,7% і 34,6% менше.

Читайте також:Досліджено вплив мульчі та абсорбентів на врожайність огірків

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!