Овочі-Ягоди-Сад

Вітчизняним яблукам дали зелене світло на постачання в Індію

Сьогодні було отримано офіційну відповідь компетентного органу Індії про успішне закінчення пробного терміну поставок українського яблука в цю країну. 

Про це повідомляють в Українській плодоовочевої асоціації (УПОА). 

«Ми можемо сказати, що кількість запитів на поставку яблука з України в Індію у нас залишається дуже високою, переважно тому, що Китай як і раніше не може постачати яблуко на цей ринок», — прокоментувала директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Оскільки в 2019 році урожай яблука в Україні різко знизився, внутрішні ціни виросли, експортні відвантаження поки залишаються мінімальними, а в США урожай яблука дуже високий, цілком можливо, що експортний потенціал не зможе бути в цьому сезоні реалізований повністю. Проте продажі яблука на експорт однозначно будуть активізовуватися вже в січні-лютому.

 «У січні, лютому і березні в Індії багато свят і споживання зростає. Крім того, в цей період запаси місцевої продукції виснажуються, і Індія нарощує експорт. Ще один фактор – індуси люблять солодке яблуко, а яблуко, яке зберігалося кілька місяців, стає солодшим. Саме тому поставки українського яблука в Індію в цей період можуть бути дуже актуальними. За нашою інформацією, основний обсяг яблука в Індію імпортується саме в лютому-травні, а з червня імпорт починає знижуватися», – додав економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Він також вважає, що Індія, потенційно, може стати дуже важливим ринком збуту для яблука з України, але має величезну специфіку і ніколи не зможе стати повноцінною заміною ринку Росії. «США, Італія та Чилі поставляють 40-50 тис. тонн яблука в рік на цей ринок. До початку торгових воєн, США взагалі поставляли до 150 тис. тонн яблука до Індії. Однак в Україні дуже небагато такого яблука, яке потрібно для споживачів цієї країни: яблуко має бути середнього або дрібного калібру, переважно червоного кольору, причому, чим інтенсивніше забарвленість, тим краще і, найголовніше, яблуко має витримати 60 днів транспортування без втрати якості і пружності, адже яблуко продаватимуть в основному на розкладках і базарах при дуже високій температурі повітря. Тому, я не думаю, що Україна зможе постачати більше 5-7 тис. тонн яблука до Індії за сезон в найближчі пару років», – прогнозує Андрій Ярмак.

Читайте також: Щоб задовольнити попит Північної Європи та Азії, українські експортери докуповуватимуть яблука в Італії та Греції

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!