Вітчизняні фермери нарощуватимуть виробництво овочів
Високі ціни на овочі стимулюватиме фермерів нарощувати обсяги їх виробництва у 2025 році, спрогнозував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Олександр Нечипоренко.
Про це повідомляє AgroPortal.ua.
За його словами, втрати значних площ, на яких вирощувалися овочі, внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, мали свої негативні наслідки. Проте у 2023-2024 роках зросли посівні площі під овочеві культури в центральних та західних регіонах країни. Таким чином, у результаті переміщення аграріїв з півдня та переходу на нові районовані культури обсяги виробництва овочів частково відновились.
2023 року вдалося компенсувати виробництво овочів до 10%, а 2024 року – ще на 6%, додав науковець.
«Активно споруджуються овочесховища, адже ворог знищив овоче- та картоплесховищ потужністю майже 150 тис. тонн. У 2023 році було збудовано близько 15 овочесховищ потужністю 20 тис. тонн. Станом на грудень 2024 року вже розпочато будівництво ще 22 сховищ потужністю близько 25 тис. тонн, які будуть призначені переважно для зберігання цибулі та коренеплодів», – констатував Олександр Нечипоренко.
У регіональному розрізі для забезпечення необхідних обсягів продукції у межах 1,8-2 млн тонн для задоволення внутрішніх потреб 2025 року планується довести збільшення площі вирощування:
- овочів (переважно борщового набору) — у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Закарпатській, Чернігівській, Одеській, Полтавській та ін. областях до 37-40 тис. га;
- теплолюбних культур (перець, баклажани, томати, кавуни, дині) — у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Черкаській областях до 25,0-26,5 тис. га.
Читайте також: Борщові овочі у грудні подорожчали