Овочі-Ягоди-Сад

Вітчизняним виробникам лохини нині вигідніше продавати ягоду в Україні, ніж експортувати

Вітчизняним виробникам лохини нині вигідніше продавати ягоду в Україні, ніж експортувати

Приводом для хвилювання українських виробників лохини є цьогорічні перспективи експорту.

Через низькі закупівельні ціни в європейських експортерів їм поки що вигідніше продавати лохину на внутрішньому ринку, пише «Інфо-Шувар». До того ж господарства збирають ще відносно невеликі обсяги цієї ягоди.

Так, у Польщі станом на останню декаду червня за цю ягоду просять 3,47-4,63 євро/кг. Хоча українські фермери сподіваються, що цього року експортні ціни не впадуть нижче рівня 3-3,5 євро/кг.

На внутрішньому ринку цього сезону перша лохина від українських виробників з’явилася  в другій половині червня проти перших чисел липня у 2017 році. Дуже тепла погода обумовила передчасне визрівання ягоди.

Після 20 червня ціни на українську лохину на гуртових ринках просіли до 200-220 грн/кг (6,59-7,25 євро). Суттєвий тиск на ціни відбувається за рахунок наявності великої пропозиції імпортної ягоди, яку не встигли розпродати до початку сезону вітчизняної лохини.

Довідка

У 2017 році Україна експортувала, за офіційними даними, 1,9 тис. тонн лохини. До ЄС було відправлено 60% всього експортного обсягу, ще 40% придбала Білорусь.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!