Овочі-Ягоди-Сад

Виробництво вітчизняного часнику дозволить скоротити імпорт

Виробництво вітчизняного часнику дозволить скоротити імпорт

У 2017 році вітчизняний часник вперше може серйозно потіснити імпортну продукцію на ринку України.

Крім того, через суттєве посилення конкуренції у серпні-вересні ціни на часник можуть помітно просісти вперше за останні три роки. Такий сценарій прогнозують експерти плодоовочевого ринку, повідомляє «Інфо-Шувар».

За словами Тетяни Гетьман, незалежного експерта плодоовочевого ринку Східної Європи, Україна завжди була нетто-імпортером часнику, цей статус вона збереже і в наступному сезоні.

«Але в найближчі кілька років структура внутрішнього ринку все одно буде змінюватися в бік збільшення пропозиції місцевої продукції. Крім того, українські виробники щорічно робитимуть спроби виходу на зовнішній ринок», – наголосила вона.

За даними Тетяни Гетьман, починаючи з 2011 року, Україна почала знижувати імпорт часнику. Найпомітніше падіння відбулося в 2015 році, коли імпортний часник різко подорожчав через девальвацію національної валюти. Саме підвищення ціни спровокувало інвестиційний інтерес вітчизняних компаній до промислового виробництва часнику.

«Протягом останніх двох сезонів ціни на часник в Україні трималися на досить високих показниках, – розповідає Михайло Сорока, голова асоціації «Український часник». ‒ Навіть у другій половини літа, коли ціни традиційно сягають дна, українські виробники мали можливість отримувати до 100% рентабельності. При середній собівартості 25-27 грн./кг гуртові ціни на якісний часник становили близько 45-50 грн./кг».

За даними асоціації, у 2016 році було закладено близько 1 тис. га часнику в комерційному секторі виробництва. За відсутності серйозних погодних катаклізмів це дозволить вже у 2017 році зібрати додатково близько 6-7 тис. тонн товарного часнику. Цей обсяг майже в 1,5 рази більше річної потреби України в імпортному часнику.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!