Овочі - Ягоди - Сад

Вчені працюють над яблунями з генетичною стійкістю до бактеріального опіку

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Вчені працюють над яблунями з генетичною стійкістю до бактеріального опіку

Гени стійкості до бактеріального опіку нині існують, в першу чергу, у декоративних яблунь. Американські вчені за 10-15 років прагнуть вивести популярні сорти яблуні, щоб вони як і раніше володіли бажаними споживачами рисами, а також підвищеною стійкістю до бактеріального опіку.

Про це повідомляє Growing Produce.

Грант в розмірі $5,2 млн від Національного інституту продовольства і сільського господарства Міністерства сільського господарства США (NIFA) на дослідження методів боротьби з бактеріальним опіком отримали двоє дослідників з Університету штату Мічиган – Джордж Сундін і Ніккі Ротвелл. Рада виробників яблук США буде виступати в якості консультантів за проектом.

«Індукція резистентності – це процес, властивий рослинам. Якщо одна гілка дерева піддається атаці патогена, вона посилає повідомлення іншим гілкам, щоб вони запустили механізм протидії інфекції. Проблема в тому, що коли патоген бактеріального опіку атакує, сам патоген пригнічує цю реакцію. Ось чому нам потрібно викликати її і запустити до того моменту, коли з’явиться патоген», – пояснюють вчені.

Команда визначить в яблунях гени, пов’язані зі стійкістю до хвороби, і те, як ступінь індукції варіюється в залежності від сорту і факторів навколишнього середовища. Потім садівникам нададуть рекомендації для конкретних сортів і умов вирощування.

Сундін також вивчає селекційні варіанти створення стійких сортів.

«Кращий спосіб контролювати будь-яку хворобу – це рослина хазяїн, що володіє вбудованою стійкістю. На даний момент немає жодного сорту, стійкого до бактеріального опіку, але ми сподіваємося отримати протягом наступних 10-15 років комерційно доступні яблуні з дійсно чудовою якістю фруктів в поєднанні зі стійкістю до бактеріального опіку», – сказав Сундін.

Читайте також: У США вивели три нових сорти яблук

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями