Овочі-Ягоди-Сад

Вчені дослідили вплив біопрепаратів на урожайність томатів

Науковці Інституту мікробіології і вірусології НАН України встановили, що  урожайність томату при застосуванні біопрепаратів перевищувала контроль на 23-66%. Досліджувалися метаболічні біопрепарати, розроблені на основі етанольних екстрактів з біомаси ґрунтових стрептоміцетів. Вони  контролюють чисельність фітопатогенів, підвищують стійкість рослин до бактеріальних і грибних захворювань, а також до шкідників, зокрема до паразитичних нематод рослин.

Про це пише журнал «Плантатор».

Біологічну дію розроблених біопрепаратів вивчали в досліді з рослинами томату сорту Санька, який вирощували за польових умов Лісостепу України на чорноземі типовому з 2,6% гумусу та pH 5,6, на природному нематодному фоні. Під основний обробіток ґрунту був внесений гній у нормі 20 т/га. Біопрепарати Аверком, Аверком нова-1, Аверком нова-2, Віолар,  Фітовіт були застосовані для передпосівної обробки насіння томату, а також впродовж вегетації для обприскування рослин у фазі 4-х листків і при видимих симптомах грибного ураження рослин (3 л робочої рідини на 100 м2). У контрольному варіанті проводили обробку насіння і рослин еквівалентною кількістю води.

У всіх варіантах досліду у фазі цвітіння-плодоношення було помічено зараження рослин фітофторозом. Ступінь розвитку захворювання на контролі сягав 19,97%. За дії біопрепаратів Аверком нова-2,  Віолар і Фітовіт кількість рослин, уражених фітофторозом знизилась на 2,7, 6,9 і 11,4 рази відповідно.

Досліджені авермектинвмісні препарати — Аверком і його модифікації Аверком нова-1 і Аверком нова-2, а також нові біопрепарати Віолар і Фітовіт стимулюють розвиток і активність важливих мікроорганізмів в ризосфері рослин томату, знижують чисельність фітонематод у ґрунті і рівень захворювання рослин фітофторозом, сприяють росту, розвитку і урожайності рослин томату та підвищують якість отриманої продукції.

Читайте також:Біопрепарати підвищили врожайність томатів чері до 25%

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!