Овочі-Ягоди-Сад

Вартість цибулі в Україні майже втричі вища, ніж торік

Вартість цибулі в Україні майже втричі вища, ніж торік

Після короткострокової стабільності ціни на цибулю в Україні знову пішли вгору. Тільки з початку тижня продукція високої якості подорожчала на 13-17%.

Зокрема, якщо минулого тижня ціни в даному сегменті стартували від 6 грн/кг ($0,21 за кг), то сьогодні за такою ціною готові працювати тільки ті фермери, які не мають обладнаних сховищ, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

В той же час господарства, які мають в своєму розпорядженні обладнані сховища, на сьогоднішній день вже продають цибулю по 7-8,5 грн/кг ($0,25-0,30 за кг), що є абсолютним рекордом для середини осені за всю історію незалежності України.

Підвищувати ціни фермерам дає змогу активний попит як з боку експортерів, так і на внутрішньому ринку, адже гуртові компанії продовжують скуповувати цибулю для закладання на зберігання.

Враховуючи інформацією про суттєве зменшення виробництва цибулі високої якості та про перспективи нестачі пропозиції у другій половині сезону, вони погоджуються підвищувати закупівельні ціни.

Крім того, підтримку цінам надає зменшення пропозиції цибулі з Казахстану, яка минулого тижня стала основною причиною, через яку українські фермери відмовлялися від коригування цін.

У результаті цього, сьогодні ціна на цибулю в Україні у 2,4-2,8 раза перевищує показники за аналогічний період 2017 року. Аналітики зазначають, що більшість гравців ринку очікують чергового цінового зростання вже наступного тижня.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!