Овочі-Ягоди-Сад

В ЄС зниження виробництва груш, в США – незначний ріст

В ЄС зниження виробництва груш, в США – незначний ріст

Європейський урожай груші на 12% більший, ніж у минулому році, але на 4% нижчий середньорічного показника за 2015-2018 рр. У Нідерландах, Бельгії та Франції відзначають незначне зростання, тоді як у Південній Європі – падіння виробництва. У США та ПАР спостерігається незначне збільшення обсягів, в Китаї урожайність знизилася.


Про це повідомляє FreshPlaza.

У Нідерландах зібрали урожай Конференції, груші закладаються на зберігання. Обсяги в межах прогнозів, якість гарна. Окрім нідерландської Конференції, на ринку також є італійські груші Абат Фетель та Кайзер, а також Вільямс із Франції. 

Груші експортуються до південно-східної Європи.


У Бельгії також задоволені врожаєм та якістю Конференції. Груші тверді, а смак солодкий завдяки достатній кількості сонячних годин. Загалом розміри дещо менші, ніж минулого року, але обсяги більші. Враховуючи слабку конкуренцію, ціни досить високі, особливо на плоди розміром 55 мм і вище.


На німецькому ринку домінує італійська Санта-Марія та Абат Фетель. Також представлені італійські Бере Боск та Вільямс. Туреччина теж постачає Санта-Марію, як й Іспанія, яка ще також експортує сорт Лімонера. Значно зростають попит та пропозиція на місцеві груші Вільямс, Клаппс  Ляйблінґ та Бере Боск. Ціни знижуються.

Урожай в Італії буде меншим, ніж в середньому за останні роки. Середній збір у 2015-2018 рр. становив майже 730 тис. тонн, тоді як у 2020 р. очікується, що виробництво сягне 500-550 тис тонн. Падіння пояснюють весняними холодами, поширенням альтернаріозу.  Найбільше знизився врожай сорту Абат – до 35%, порівняно з 2018 р.

Органічне виробництво розвинулося в Італії в останні роки і зараз становить 5-6% від загального обсягу, або близько 40 тис. тонн.
В Іспанії через сильні весняні зливи, виробництво цього року впаде на 4-5% залежно від сорту та регіону. Прогнозований обсяг майже 300 тис. тонн.

Пандемія коронавірусу створює ажіотажний попит на груш в цій країні. через це минулий сезон завершився більш ніж на місяць раніше, аніж зазвичай.

Пропозиція груш із північного заходу США зросла на 2,1%. Розміри схожі на торішні, і зараз багато плодів ще висить на деревах. Попит на груші стабільний зріс попит на упаковані груші, зараз це 25% від загального обсягу.


У Каліфорнії врожай має великі регіональні відмінності, наприклад низький врожай у Сакраменто.
У Південній Африці нинішня зима є однією з найкращих для груші за 7-8 років. Найпопулярнішим сортом тут є Абат Фетель. Вирощувати його трохи складніше, але він забезпечує найвищу врожайність.


В Китаї погодні умови не були сприятливими, і це спричинило падіння виробництва багатьох сортів. Ціни зросли, але внутрішнє споживання нижче норми, тому продажі йдуть повільніше.
Китай вперше почав експортувати груші до Бразилії. Щоправда, розширенню експорту завадив коронавірус.


Загальний обсяг виробництва груші в Австралії зменшився на 4%, до майже 115 тис. тонн. Найбільшими експортними напрямками були Нова Зеландія 26% та Індонезія 17%.


Читайте також: У Європі очікують більший врожай груш на півночі, і менший – на півдні