Овочі-Ягоди-Сад

В Україні зареєстрували ще один ранній сорт лохини

Компанія «Фрутек» зареєструвала в Україні ще один ранній сорт лохини – Река. Цей сорт швидко виходить на максимальну продуктивність, один із найменш вибагливих, сітйкий до хвороб і придатний до вирощування на всій території України.

Про це повідомляється на сайті компанії «Фрутек».

Сорт Река було створено на дослідній станції Руакурау Новій Зеландії та виведено на ринок у 1985 р. Батьківські форми для селекції, E118 (Earliblue x Ashworth) x Bluecrop були надані Університетом штату Арканзас та USDA.

Зазначається, що сорт має чудову адаптивність  та добре росте і плодоносить на мінеральних та важких за механічним складом грунтах при мінімальному внесенні субстрату. Зимостійкість цього сорту співставна з загальновідомим сортом Блукроп, тому цей сорт придатний для вирощування у всіх кліматичних зонах України.

Важливо відмітити, що сорт дуже швидко формує потужний продуктивний кущ і виходить на максимальну продуктивність значно раніше, ніж загальновідомі сорти Блукроп, Дарроу чи Ерліблу.

Сорт Река відноситься до ранньостиглих, урожай дозріває на 5-7 днів раніше сорту Дюк, проте стигла ягода практично не осипається і може залишатися на рослинах 3-4 тижні. Дружне дозрівання та стійкість до осипання дозволяє виробнику підвищити продуктивність при ручному зборі та, відповідно, знизити собівартість продукції. Ці ж властивості, у поєднанні з прямостоячим габітусом куща дозволяють ефективно використовувати механізований збір..

Сорт схильний до перенавантаження врожаєм, тому, для уникнення дрібнішання плодів, практично щороку потребує посиленого обрізування.

«Висока продуктивність та придатність до механізованого збирання дозволить виробникам отримати значно нижчу собівартість продукції, яка може бути запропонована споживачам на ринку свіжої продукції, а також в  якості сировини для переробної промисловості», – сказав керуючий партнер компанії Олег Босий.

Читайте також:Наступного року «Нікдарія» збільшить площі під лохиною більше, ніж удвічі

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!