Овочі-Ягоди-Сад

В Україні подешевшали овочі — Гетьман

В Україні подешевшали овочі — Гетьман

Ціна на овочі в Україні знову знизилася на попередньому тижні (з 4 по 11 березня 2016 року). У той же час, велика частина складових фруктового кошика в країні помітно подорожчала.

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти», посилаючись на дані щотижневого моніторингу.

«На минулому тижні практично всі роздрібні мережі знизили ціни на овочі «борщового набору», яблука і «тепличку», пославшись на дуже низькі темпи роздрібних продажів. Це спровокувало нову хвилю паніки на ринку, — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти». — Минулого тижня багато перекупників, які закупили продукцію в господарствах за рекордно високими цінами восени, а також виробники, які аж до початку весни утримувалися від системних продажів, почали активно розпродавати наявні запаси, в результаті чого ціни почали просідати ще швидше».

Так, в звітний період ціна на овочі «борщового набору» в Україні знизилася на 3,6%. Найбільше здешевлення зазначалося в сегменті моркви — за тиждень ціна на цю продукцію просіла на 5,7%.

У той же час, ціна на картоплю на попередньому тижні залишалася стабільною.

В умовах традиційного зниження попиту після свят помітно просіли ціни на тепличні овочі. Так, огірок в Україні в звітний період подешевшав, в середньому на 10%, а томат — на 3,8%. Необхідно також відзначити, що в загальній пропозиції помітно збільшилася частка томату з низькими якісними показниками, який пропонувався, в середньому, на 16% дешевше якісної продукції.

Ціна на яблука на попередньому тижні також знизилася — на 8,5%.

У той же час, в звітний період в Україні відзначалося подорожчання цитрусових, що традиційно спостерігається напередодні завершення сезону поставок з Туреччини. Так, в цьому найбільше зросла ціна на мандарин — відразу на 17%. Банан в країні в звітний період подорожчав на 18,3%.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!