Овочі-Ягоди-Сад

В «Органічній теплиці» томати ростуть до 15 метрів

В «Органічній теплиці» томати ростуть до 15 метрів

У ПП «Органічна теплиця», що у місті Первомайський Харківської області, частина томатів вирощується 11 місяців, за період вегетації рослини виростають до 15 метрів.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».   

«У першому обороті (який ми висаджуємо в грудні) акцент робимо на огірках, у співвідношенні 75% огірків і 25% томатів. Огірки починають плодоносити через 60–65 днів, а томати — на 95–100 день», – розповів співзасновник підприємства Олександр Ясинський. 

У червні на місці огірків висаджують томати для другого обороту, період плодоношення яких починається на 60–70-й день і триває до кінця листопада. Томати, висаджені в грудні, теж продовжують вегетаційний період до кінця листопада. За період вегетації, що триває майже 11 місяців, рослини виростають до 15 м, тому потребують спеціального догляду й застосування технологічних прийомів для рослин подовженого обороту. 

«Ми усвідомлюємо, що на частині площі вирощуємо томати в монокультурі, але за час вирощування не спостерігали жодних негативних наслідків, – пояснив Олександр Ясинський. – У нас фактично немає іншого виходу. Відвести площу під пар чи вирощування сидеральних культур ми не можемо, оскільки фактично увесь рік у нас триває виробничий процес. Ми маємо дотримуватися договірних зобов’язань із торговими мережами, а це певні обсяги, своєчасні поставки, відповідна якість товару».

Читайте також: Органічне тепличне господарство планує розширюватися у 12 разів