Овочі-Ягоди-Сад

В Європі – найнижче виробництво яблук за останні три роки

В Європі – найнижче виробництво яблук за останні три роки

Всесвітня асоціація виробників груш та яблук (WAPA) суттєво зменшила прогноз виробництва яблук в Польщі.

Станом на грудень 2016 року, за оновленими даними WAPA, врожай яблук у цій країні становитиме близько 3,95 млн тонн. Це на 165 тис. тонн менше очікувань у серпні 2016 року і майже збігається з об’ємом , зібраним у сезоні-2015, пише «Шувар».

Крім Польщі, прогноз зменшений майже для всіх країн – основних виробників яблук в ЄС. Так, прогноз виробництва у Франції було знижено на 3,2% – до 1,51 млн тонн. Урожай в Італії відкореговано в бік зменшення на 1,5% – до 2,24 млн тонн. Для Іспанії оновлені показники зменшені на 2,5% – до 497 тис. тонн.

З переліку ТОП-5 виробників яблук у ЄС зміни не торкнулися лише Німеччини. Тут, як і в серпні, валовий збір очікується на рівні 1,05 млн тонн.

З урахуванням цих змін, прогнозоване виробництво яблук в ЄС в 2016 році складе 11,76 млн тонн. Це майже на 240 тис. тонн менше, ніж очікувалося в серпні 2016 року.

Крім того, цей показник буде найнижчим за останні три роки. Нагадаємо, в 2014 році виробництво яблук в ЄС становило 12,5 млн тонн, а в 2015 урожай оцінювався на рівні 12,3 млн тонн.

Утім, експерти ринку вважають, що зміни прогнозу WAPA майже не відобразяться на цінах в ЄС.

Ситуація на ринку України також залишиться без особливих змін – WAPA залишила прогноз без змін, на рівні 1,2 млн тонн.

«З урахуванням змін у прогнозах WAPA виробництво яблук у ЄС цього року буде на 600 тис. тонн меншим, ніж у 2015 році. Але навіть такого падіння недостатньо для того, щоб компенсувати обмеження експорту в Росію, – зазначила Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – До 2014 року країни ЄС експортували в Росію майже 1 млн тонн десертних яблук. З цього обсягу приблизно 700 тис. тонн належало польським яблукам. З 2014 року, після введення в РФ ембарго, країни ЄС та Україна залишились без головного зовнішнього ринку збуту. З цієї причини вже другий сезон поспіль ми спостерігаємо зниження ціни на яблука в цих регіонах. Зменшення виробництва дозволить хіба що втримати ціни від суттєвого падіння в другій половині сезону».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!