Уряду доведеться підтримувати овочівників, – фермер
Низькі ціни на овочі борщового набору, повільні розрахунки торгових мереж, податок на додану вартість роблять цей напрямок збитковим. Незабаром уряду доведеться приймати програму підтримки виробників овочів, як це сталося з виробниками картоплі, вважає Олександр Романчук, керівник ФГ «Влада», що в Рівненській області.
Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.
Фермер відзначає, що за 20 років вирощування овочів борщового набору два останніх – найтяжчі.
«Протягом 18 років на цьому заробляли, а минулого сезону нам довелося викинути зі сховища у травні близько 500 тонн овочів. Цього року столові буряки продали, а от що буде з капустою –– невідомо. Добре, що маємо прохолодну затяжну весну, і закарпатська молода капуста ще не достигла. Проте поки ми не задоволені низькою ціною, яку нам пропонують ритейлери», – наголосив Олександр Романчук.
Він також додав, що розраховуються торгова мережа украй повільно. Через це фермерам не вистачає оборотних коштів на посівну.
Друге болюче питання фермера – сплата ПДВ.
«Раніше ми продавали овочі, і нам це ПДВ йшло на інший рахунок, було дотаційне, так би мовити. Це хороша була справа, це стимулювало виробництво, мотивувало нас до розвитку. А сьогодні ми продаємо і думаємо, як сплатити ПДВ. Держава не має інших механізмів, щоб нам допомогти. Краще б залишили те ПДВ просто на розвиток, але так, щоб ми бачили перед собою мету», – зазначив Олександр Романенко.
Якщо для виробників зерна та продукції тваринництва ПДВ зменшили з 20 до 14%, то овочівництва це не стосується.
«Для овочівників сплачувати 20% ПДВ – це ненормально, ми ж продаємо продукцію на внутрішній ринок», – вважає фермер.
Ситуації з виробництвом овочів борщового набору він порівнює з ситуацією у вітчизняному картоплярстві. Через низьку рентабельність імпорт картоплі в Україну б’є рекорди. Через це урядові довелося приймати програму підтримки картоплярства. Якщо нічого не зміниться, слід очікувати імпорту буряка, моркви та капусти. І приймати програму підтримки вітчизняного овочівництва
Читайте також: Картоплярам компенсуватимуть до 50% вартості насіння, обладнання та сховищ