Овочі-Ягоди-Сад

Урожаю цибулі та часнику загрожує стеблова нематода

Урожаю цибулі та часнику загрожує стеблова нематода

Одним із небезпечних шкідників цибулевих культур є стеблова нематода Ditylenchus dipsaci.

Стеблова нематода належить до фітопаразитичних нематод – найбільш численних багатоклітинних організмів, які мешкають у ґрунті.

Cтеблова нематода D. dipsaci – це мікроскопічний черв’як завдовжки 1-1,6 мм, який харчується, проходить повний цикл розвитку і розмножується виключно в живих тканинах цибулі або часнику.

Під час свого розвитку нематода живиться соком клітин, проколюючи їх за допомогою спеціального органу – стилета. Внаслідок руйнування цілісності оболонки клітини поступово збільшуються і згодом розсуваються, що призводить до потовщення і пухкості лусочок цибулини.

Основне джерело інфекції – посадковий матеріал. Також стеблові нематоди можуть перебувати в ґрунті, на залишках хворих рослин: цибулинних лусочках, стеблах тощо.

Крім часнику та цибулі, стеблова нематода паразитує на петрушці, пастернаку, томатах, горосі, квасолі та бур’янах: кульбабі, осоті, м’яті, кропиві.

Високий потенціал розмноження та життєздатність дозволяють нематодам за невеликий проміжок часу збільшити свою чисельність в уражених рослинах у сотні разів та становити реальну загрозу майбутньому врожаю.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!