Овочі-Ягоди-Сад

Урожайність горобини коливається від 4 до 12 тонн/га

Урожайність горобини коливається від 4 до 12 тонн/га

Врожай горобини збирають у серпні-вересні. Плоди, призначені для тривалого зберігання, збирають щитками, зрізуючи їх ножем або секатором. Необхідно стежити за тим, щоб не обламувались гілочки з плодовими бруньками, бо це знизить урожай майбутнього року.

Найпродуктивнішим є збирання, коли обрив плодів від плодоніжок нагадує доїння. Зібрана у такий спосіб горобина йде на переробку.

Урожай плодів із дерева – 20-60 кг, іноді й 180. За день один працівник збирає 70-100 кг.

Плоди горобини домашньої під час дозрівання неїстівні через дуже в’язкий смак, зумовлений дубильними речовинами. Дозрівання закінчується у вересні-жовтні, вони набувають м’якої консистенції і приємного кисло-солодкого смаку.

Для забезпечення кращої якості плоди збирають і зберігають тонким шаром у приміщенні протягом 2-7 днів, залежно від температури, а недостиглі – 10-15 днів.

Недозрілі плоди глоговини мають сильну терпкість, але поступово їх смак покращується, вони тримаються на дереві до листопаду.

Врожайність горобини залежно від виду та сорту. Так, у горобини Тюрингської та Домашньої – 4-5 тонн/га, Нєвєжинської, Гібридної, Сказочної, Моравської, Красної, Мічурінської Десертної та Сахарої – 7-8 тонн/га, Гранатної та Рубінової – 10 тонн/га, Таврійської, Али Крупної й Ангрі – 10-12 тонн/га.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!