Овочі-Ягоди-Сад

Урожайність гарбуза падає через скорочення кількості бджіл

В Іспанії, де виробляється найбільше гарбузів у Європі, помітили поступове падіння врожайності цієї культури через зменшення популяції комах-запилювачів.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Зокрема, Координар організацій фермерів та тваринництва в іспанському регіоні Кастилія-Леон попередив, що деякі овочеві ферми в цьому автономному регіоні, зокрема ті, що вирощують гарбуз, можуть потерпати від зменшення виробництва через відсутність запилення.

Один із постраждалих виробників, Феліпе Пас Родрігес встановив, що його 20-гектарне гарбузове господарство з кожним роком отримувало менший урожай, а два останніх сезони він фактично зменшився удвічі. Феліпе помітив, що армія бджіл, що нависають над жовтими квітками гарбуза, з кожним разом стає меншою, поки одного дня вони не перестали прибувати.

 «В останні роки спостерігається значне скорочення популяції комах-запилювачів; тривожна проблема, оскільки 70% основних іспанських культур залежать від них. Насправді гарбуз сильно покладається на них», — відзначили в міжнародній природоохоронній організації Greenpeace.

За даними Євростату в 2018 році Іспанія виробила 115 тис. тонн гарбуза — найбільше в ЄС. Мільйони гарбузів експортуються в США. Пік продажів цієї культури сягає на кінець жовтня, коли відзначають Хелловін.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!