Овочі-Ягоди-Сад

Уманський тепличний комбінат відновив роботу

Уманський тепличний комбінат відновив роботу
Уманський тепличний комбінат відновив роботу після вибухів поблизу підприємства

Вибухи на військовій базі поблизу Умані пошкодили близько 30% скла теплиць найбільшого виробника тепличних овочів в Україні – Уманського тепличного комбінату (УТК). Проте підприємство відновило роботу.

Про це повідомляє УманьNews.City.

«Вибухова хвиля пошкодила близько 30% скла теплиць — десь верх, але більше бічне скло теплиць. І, коли за кілька днів вже почали викликати людей на роботу, то одночасно прийшли і склярі, і тепличниці, тому що рослина не може бути без догляду — потрібно підв’язувати, поливати, без скла був й інший температурний режим. Тому роботу поновляли одночасно. Було тижні два інтенсивної праці без вихідних, тепличники розібралися із рослинами, а склярі закінчили свою роботу», – розповіла Оксана Гордій, менеджерка з маркетингу УТК та керівниця проєкту ТОВ «Уманська фруктова компанія».

За її словами, робота на теплицях на кілька днів зупинялася у перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Після відновлення роботи довелося скорегувати і логістичні ланцюжки і об’єми виробництва. Спочатку продукцію тепличного комбінату почали брати для ринку «Шувар» на Львівщині. Але це були вже не фури по 20 тонн, з якими звикли тут працювати, а бусиками забирали невеликий обсяг продукції. 

«Згодом магазини почали локальну доставку — не на один великий склад, а по містах. Також і люди в Умані мали змогу брати. Наразі вже налагодили нові логістичні процеси і частина продукції йде на допомогу», – зазначила Оксана Гордій.

Запланований урожай за рахунок зменшення досвічування та живлення впав відсотків на 40.

«У перші дні, коли відновили роботу УТК, на складі було близько 150 тонн продукції і ми не розуміли, що з нею робити, бо все стояло, — сказала Оксана Гордій. — І це була можливість роздати овочі усім, кому вони були необхідні: військовим, теробороні, лікарні, людям у бомбосховищах. Тобто уся перша продукція пішла на допомогу».

Читайте також: Уманський тепличний комбінат вперше збирає врожай корнішонів