Овочі-Ягоди-Сад

Українські яблука потрапляють на російський ринок через Білорусь

Українські яблука потрапляють на російський ринок через Білорусь

З початку сезону-2016/17 Україна істотно розширила географію експорту яблук.

З липня до вересня 2016 року, за інформацією «Інфо-Шувар», українські яблука відправлено у чотири країни. Тим часом за аналогічнйи період минулого сезону майже весь обсяг українських яблук було експортовано до Білорусі.

Цього сезону Білорусь також лідер за обсягами імпорту вітчизняних яблук, але до списку найбільших покупців також потрапили країни ЄС та Африки, пише «Шувар».

За офіційними даними Митної служби України, з початку липня Україна експортувала майже 400 тонн яблук (переважно органічних) до Австрії та близько 100 тонн яблука до Лівії. До Молдови було відправлено близько 50 тонн продукції.

На відміну від минулого року, в списку імпортерів відсутній Казахстан, що напряму пов’язане із забороною транзиту українських яблук через територію Росії.

«Жорстке обмеження каналів збуту є головною причиною диверсифікації експорту українських яблук, ‒ зазначила Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – Де-факто головний обсяг наших яблук як і раніше експортується до Росії через Білорусь. Але те, що список покупців розширюється за рахунок нових країн є дуже позитивною новиною для яблучного бізнесу України».

Нагадаємо, у перші три місяці 2015/16 маркетингового року, за офіційними даними, об’єми експорту українських яблук становили близько 600 тонн. Майже весь обсяг  відвантажували до Білорусі і лише 20 тонн ‒ до Казахстану.

Хоча, за оцінками Тетяни Гетьман, реальний обсяг тоді був у 7-8 разів більшим через неофіційний експорт українських яблук через Крим до Росії.

Протягом липня-вересня 2016 року Україна експортувала майже 3 тис. тонн яблук, тобто офіційний обсяг збільшився майже в 5 разів. Але порівняно з реальним експортом минулого року поточний обсяг майже в 1,5 рази менший.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!