Овочі-Ягоди-Сад

Українські тепличники готуються експортувати в Румунію, Болгарію, Чехію, Словаччину

Країни східної Європи експортують тепличну продукцію з Франції, Німеччини, Польщі, у той час, коли Україна потребує нових ринків збуту.

Про це під час виступу на конференції «Тепличний бізнес України-2019» повідомив директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко.

«Україна має бути присутньою на ринках всіх найближчих країн. Країни-сусіди мають провали асортименту, інші проблеми з постачанням овочів. Стратегія України  — розуміти проблеми сусіда і швидко на них реагувати», — сказав керівник УПОА.

За словами Федора Рибалка, перспективними країнами для експорту тепличної продукції є країни-сусіди.

Чехія та Славаччина експортує огірки й томати з Польщі. Влітку є сенс імпортувати томат у Болгарію. Часом імпортується цей овоч з України у Молдову. Румунія завозить томати з Франції та Німеччини.

«Незважаючи на 600 км спільного кордону, Україна не імпортує в Румунію жодного кілограма томатів. Причина цього – мовний бар’єр та відсутність ділових контактів. У той же час відстань до румунського кордону з південних областей — менша ніж до Києва», – сказав керівник Української плодоовочевої асоціації.

Тож у жовтні українські виробники тепличної продукції їдуть з торговою місією в Румунію.

5 років тому основним ринком збуту української тепличної продукції була Росія. Після введення економічних санкцій проти Росії, тепличні овочі з України постачалися туди через Білорусь. Але з кожним роком цей імпорт зменшується.

Ряд тепличних комбінатів регулярно постачають продукцію в Польщу. Ситуативно польські трейдери закуповують українську продукцію для перепродажу своїм клієнтам.

Є незначні поставки українських огірків і томатів у країни Балтії.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!