Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Українські тепличні томати програють турецькому імпорту

Українські тепличні томати програють турецькому імпорту

Тепличні господарства України тільки розпочали збирання перших партій томату нового врожаю, але вже повідомляють про незадовільний попит на їхню продукцію.

На думку учасників ринку, причиною цього є досить велика пропозиція на внутрішньому ринку дешевих томатів з Туреччини, пише «Інфо-Шувар».

З початку цього року офіційна статистика зафіксувала суттєве збільшення імпорту турецьких томатів. Так, у січні до країни ввезено майже 2,7 тис. тонн томатів – у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період торік. Майже 95% імпортовано саме з Туреччини.

«Збільшення пропозиції імпортних томатів в Україні пояснюють продовженням в Росії дії ембарго на турецькі томати, – зазначила Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – До введення ембарго річний обсяг експорту турецьких томатів становив 490-550 тис. тонн, частка Росії в цьому обсязі становила 65-70%. У 2016 році Туреччина змушена була переорієнтувати близько 250 тис. тонн томатів до інших країн. Тому в 2016 році експорт турецьких томатів в країни ЄС збільшився майже втричі, а поставки в Україну зросли більше, ніж у два рази».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!