Овочі-Ягоди-Сад

Україна зменшила експорт яблук на 5%

Україна зменшила експорт яблук на 5%

Цього сезону Україна скоротила обсяг міжнародної торгівлі яблуком. За даними «Інфо-Шувар», з липня по вересень 2017 року країна закупила трохи більше 2 тис. тонн яблука на загальну суму $721 тис. Це майже на третину менше, ніж торік. Польща лишилася головним постачальником яблука в Україну.

Експорт також має тенденцію до зниження. Так, за перші три місяці поточного сезону українські господарства відвантажили на зовнішній ринок 2,5 тис. тонн яблука на суму $720 тис. Це на 5% менше, ніж за той самий період 2016 року.

Головними покупцями вітчизняного яблука стали Австрія (майже 52%) та Білорусь (46%).  При цьому обсяги експорту до Австрії зросли майже в 2,5 рази, а поставки до Білорусі, навпаки, знизилися на 44%.

Згідно з попередніми прогнозами WAPA, через аномально холодну весну господарства Польщі в 2017 році зберуть на 30% менше яблука. Падіння виробництва майже на 40% очікується і в Росії, яка де факто лишається головним покупцем українського та польського яблука. В Україні WAPA прогнозує падіння врожаю на 8%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!