Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Україна експортувала втричі більше замороженої малини, знизивши ціну на неї

Україна експортувала втричі більше замороженої малини, знизивши ціну на неї

З січня по листопад 2016 року Україна експортувала понад 6,5 тис. тонн замороженої малини. Цей показник майже втричі перевищує результат всього 2015 року, пише «Шувар», посилаючись на інформацію від фахівців ринку і статистику міжнародної торгівлі.

Фактично мова йде про найбільший обсяг експорту замороженої малини за всю історію незалежної України.

«Досягти таких результатів нам вдалося, перш за все, через збільшення виробництва та стабільний попит на українські ягоди в Європі. Але для збільшення експорту українським компаніям довелося знизити ціну», – зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

За її словами, у 2016 році врожай малини в країнах ЄС був кращим, ніж у 2015 році, тому конкуренція для зовнішньої продукції була жорсткішою. Так, якщо восени 2015 року попит на українську малину був стабільно високим в ЄС при ціні 3,4-4 євро/кг, то у 2016 році дорожче, ніж по 1,7-1,8 євро/кг продавати ягоду було дуже важко.

Майже всю українську заморожену малину в сезоні-2016 викупили країни ЄС, при цьому в Польщу було продано 3,4 тис. тонн ягоди, тобто понад 50% всього експортного обсягу.

Частка Німеччини становила близько 10% – в цю країну відвантажено близько 600 тонн замороженої малини.

У трійці лідерів минулого року замість Росії опинилась Чехія, яка збільшила обсяг імпорту замороженої малини з України одразу в 4 рази – до 580 тонн.

У списку покупців з’явилася й Білорусь, яка імпортувала з України майже 200 тонн замороженої малини. Не виключено, що більшість цього обсягу потім було реекспортовано в Росію.

Найбільший обсяг поставок припав на серпень та вересень, тобто переважно експортували заморожену малину ремонтантних сортів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!