Овочі-Ягоди-Сад

Україна експортувала у вересні на 8% менше яблук

Україна експортувала у вересні на 8% менше яблук

У вересні Україна експортувала лише 2,4 тис. тонн яблука – на 8% менше, ніж у вересні 2017 року.

Про це повідомили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

«Така динаміка експорту є незадовільною, якщо врахувати рекордний урожай яблука в 2018 році», – зазначила головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова.

За її словами, виробники займають занадто пасивну позицію в просуванні експорту. А в цьому сезоні лише активна маркетингова позиція може врятувати їх від утилізації навіть якісного яблука, адже його зараз забагато і в Молдові, і в Польщі, і в інших країнах Європи, наголосила експерт.
 
Загалом же протягом липня-вересня Україна на 52% збільшила відвантаження яблук на зовнішні ринки порівняно з аналогічним періодом 2017 року – до 4,7 тис. тонн.
 
«Щоб стабілізувати ціну на яблуко, Україні потрібно щомісячно експортувати не менше 10 тис. тонн продукції, а краще 15 тис. тонн, – наголосив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.  

В УПОА вважають, що в жовтні обсяги експорту яблука значно зростуть, і можуть вперше сягнути 10 тис. тонн.

При цьому, згідно з прогнозами аналітиків асоціації, загальний експорт протягом сезону-2018/19 років може скласти 80-90 тис. тонн. Такий обсяг експорту не дозволить стабілізувати ціни, адже надлишок експерти оцінюють в 150-170 тис. тонн.
 
Тому, не виключено, що ціни на яблуко лишатимуться низькими протягом всього сезону. Вже зараз виробникам варто подумати про стратегію утилізації надлишків яблука.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!