Учені винайшли гідропонний субстрат з рогів, копит, шерсті та пір’я
Дослідники з Технологічного університету Сингапуру пропонують виробляти гідропонний субстрат з сільськогосподарських відходів з високим вмістом кератину: шерсті, пір’я, копит й рогів в суміші з целюлозою. Такий субстрат швидко розкладається і перетворюється на добриво.
Про це йдеться у публікації в науковому журналі ACS Sustainable Chemistry & Engineering.
Учені створили гідропонний субстрат з людського волосся й деревної маси. Для цього кератин із людського волосся та змішали його з целюлозними волокнами. Після висихання суміш перетворилася на губчастий матеріал, який згодом використовували як гідропонне середовище.
Субстрат із людського волосся здатний був утримувати масу води в 40 разів більшу, ніж його власна вага. У результаті вченим вдалося виростити руколу та листову капусту бок-чой.
Коріння рослин в такому субстраті виявилося довшим, ніж у вирощених на фенольній піні, вони могли поглинати більше води й корисних речовин, а їхній ріст посилювався.
Матеріал повністю розкладався протягом 1-2 місяців і перетворювався на добриво для рослин.
Замість людського волосся для субстрату вчені пропонують використовувати сільськогосподарські відходи з високим вмістом кератину: шерсть, пір’я, копита й роги.
Читайте також: Гідропоніка дозволяє вирощувати лохину незалежно від типу ґрунту і підвищити її врожайність