Овочі-Ягоди-Сад

Гідропоніка дозволяє вирощувати лохину незалежно від типу ґрунту і підвищити її врожайність

Гідропоніка дозволяє вирощувати лохину незалежно від типу ґрунту і підвищити її врожайність

Вирощування лохини в гідропоніці дозволяє підвищити врожайність на 50% у перший рік вирощування порівняно з вирощуванням у ґрунті.

Про це свідчать результати досліджень іспанської групи компаній Grupo Projar, пише EastFruit. Дослідження тривали протягом восьми років в основних регіонах вирощування лохини – Північній і Південній Америці, Європі й Африці.

Завдяки тому, що рослини раніше починають плодоносити, виробники можуть раніше вийти на ринок.

Протягом першого року плодоношення гідропонна плантація лохини дає врожай 15 тонн/га проти максимальних 10 тонн/га за вирощування в ґрунті. На наступний рік врожайність у гідропоніці підвищується до 20 тонн/га проти 15 тонн/га в традиційних садах і на третій рік залишається на рівні 20 тонн/га проти 18 тонн/га в традиційних садах.

Найважливішими факторами, що впливають на успіх вирощування в гідропоніці, є режим поливу, що залежить від умов і можливостей системи поливу, кліматичних умов і якості поливальної води.

Крім того, велику роль відіграє рН субстрату, схема внесення добрив і застосування дисків, що мульчують, для запобігання росту бур’янів.

Важливо і те, що вирощування в гідропоніці дозволяє підвищити густоту стояння рослин.

Гідропоніка дозволяє вирощувати лохину незалежно від типу ґрунту, що особливо актуально в регіонах з важкими, лужними ґрунтами.

Субстрат забезпечує достатню аерацію кореневої зони, що призводить до утворення потужної кореневої системи. Спеціальні контейнери для вирощування лохини також сприяють правильному росту і розвитку рослин.

Оскільки лохина дуже чутлива до надмірної вологості, при вирощуванні в гідропоніці необхідно забезпечити достатній дренаж.

Довідка

Група компаній Grupo Projar (Іспанія) спеціалізується на виробництві субстратів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!