Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

У вже закладених виноградниках органічні добрива вносять поверхнево

У вже закладених виноградниках органічні добрива вносять поверхнево

Внесення органічних добрив повною нормою зазвичай забезпечує потреби виноградних лоз у мікроелементах.

Органічні добрива застосовують передусім перед закладанням винограднику, бо їх потрібно загортати у ґрунт. Найкраще це робити під час глибокої передзимової оранки.

У вже закладених виноградниках добрива такого типу вносять поверхнево. Внесену масу рекомендується перемішувати з верхнім шаром ґрунту. У такому разі удобрення виконують ранньої весни, перед обробітками ґрунту у ряду рослин.

Органічні добрива – не лише джерело поживних елементів, але й матеріал для утворення у ґрунті гумусу. Поживні речовини з органічних добрив вивільняються повільно, особливо мікроелементи. Органіка підвищує сорбційну здатність ґрунту, корисно і комплексно впливає на його фізичні, хімічні та біологічні властивості. Органічні добрива в легких ґрунтів підвищують водоутримну здатність, у надміру щільних – розпушує й структурує.

Існує багато джерел органічної субстанції – перегній, компост, торф, тирса, щепа тощо. Недоліком цього типу добрив є те, що вони дуже об’ємні та їх потрібно вносити великими нормами – 30-50 тонн/га залежно від вмісту азоту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали