Овочі-Ягоди-Сад

У Великобританії побудують теплицю з інноваційного пластику

У капмпусі Універститету Уорвіка в місті Велсборн побудують демонстративну теплицю, де замість скла або пластикової плівки використають матеріал  ETFE (Фторопласт-40) – легкий, стійкий до ультрафіолету довговічний матеріал, який пропускає майже весь спектр сонячного світла.

Про це повідомляють у венчурній компанія Midven, яка інвестувала 250 тис. фунтів стерлінгів у цю справу.

На ці кошти RIPE Building Services Ltd (RIPE) збудує теплицю з використанням легких, спеціально розроблених алюмінієвих рам із запатентованими анкерами. При цьому нова теплиця не потребуватиме бетонного фундаменту. 

Пластик ETFE має високу хімічну стійкість і міцність у широкому діапазоні температур, і його можна не тільки переробляти на 100%, але й використовувати багаторазово. Наприкінці свого терміну служби, який зазвичай становить більше 50 років в архітектурі, його можна розплавити та повторно продути як точно такий же матеріал. Він вимагає мінімальної енергії для транспортування та монтажу; це означає, що він робить значний внесок у рух до більш стійких тепличних конструкцій.

Виробники розраховують, що за рахунок кращого пропускання всього спектру світла та покращення конструкцій теплиць, у них зросте врожайність і такі споруди будуть затребувані фермерами.

Читайте також: У плівкових теплицях керується клімат, освітленість та шкідники