Овочі-Ягоди-Сад

У світі спостерігаються «майже історично високі» ціни на цибулю

У світі спостерігаються «майже історично високі» ціни на цибулю

На багатьох ринках у різних частинах світу спостерігаються дуже високі або майже історично високі ціни на цибулю. Це викликано кількома факторами, дефіцит посилюється заборонами на експорт цибулі з традиційно великих країн-експортерів Індії та Єгипту. 

Про це йдеться в огляді ринку цибулі FreshPlaza.

Зазначається, що європейські імпортери на тлі обмежень з боку Індії та Єгипту та зниження виробництва в більшості країн Європи, звернулися за цибулею до Китаю. Однак атаки в Червоному морі затримують поставки з Китаю. Вони задоволені значним збільшенням попиту з Європи та всередині країни, але експортери в Китаї обережні через цю проблему з доставкою. За останні півмісяця ціни в Китаї зросли майже на 30%. 

Країни-сусіди Індії гостро відчувають заборону на експорт із завищеними цінами на своїх ринках.  Через менший обсяг урожаю в Німеччині спостерігаються високі ціни на вітчизняну та імпортовану цибулю з Іспанії. Враховуючи вищі ціни, іспанські виробники мають намір розширити виробництво цього року. В Італії спостерігається складний ринок цибулі з дуже високими цінами.

Ціни на австрійську цибулю почали зростати, хоча вони також бачать експортний інтерес. У Данії спостерігається збільшення попиту з боку решти Європи, але вони не в змозі повністю забезпечити додаткові замовлення, надаючи постачання контрактним клієнтам усередині країни та в Німеччині. Експортери з Нідерландів кажуть, що за такого рівня цін важко конкурувати на світовому ринку цибулі.

Читайте також: Цибуля дешевшає, Індія планує зняти обмеження на експорт