Овочі - Ягоди - Сад

У США винайшли вакцини проти проти вірусів рослин

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Дослідники державного університету Північної Кароліни (США) знайшли спосіб швидко розробити вакцини, які могли б врешті-решт захистити культури рослин від вірусних збудників.

Про це пише Science.

Вчені виділили малі інтерферуючі РНК, які ефективні в боротьбі з вірусами. Лабораторні експерименти з тютюновими рослинами показали, що вони можуть вибрати переможців і використовувати їх як вакцину проти вірусу кущистої карликовості томатів, який уповільнює ріст і пошкоджує листя на рослинах тютюну. Кращі  малі інтерферуючі РНК, розпорошені на листя, захищали 90% рослин.

Найцікавіше, що вчені просто розпорошили малі інтерферуючі РНК на рослини або потерли їх на листя. Це набагато простіше і швидше, ніж генно-інженерна установка для вірусної резистентності, що дозволяє вченим і фермерам не відставати від швидкої еволюції вірусних збудників.

Зараз дослідники працюють над пошуком найбільш ефективного та економічно ефективного способу введення вакцини рослинам, такого як спрей, який використовує наночастинки для доставки малих інтерферуючих РНК.

Вони також намагаються визначити  малі інтерферуючі РНК, які б боролися з економічно важливими вірусами, такими як вірус мозаїки огірка або вірус жовтої мозаїки цукіні.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями