Овочі-Ягоди-Сад

У США відкрили перспективний фунгіцид

У США відкрили перспективний фунгіцид

Біологи рослин із Каліфорнійського університету в Девісі визначили новий багатообіцяючий фунгіцид для боротьби зі спустошливими хворобами культур. Вони виявили, що хімічна речовина ебселен запобігає грибковим інфекціям яблук, винограду, полуниці, помідорів і троянд тощо.

Про це повідомляє Frutinet.

У новому дослідженні, опублікованому в лютому в Nature Communications, дослідники Каліфорнійського університету в Девісі визначили кандидати на фунгіциди, спрямовані на аутофагію, процес клітинної переробки, який нещодавно був показаний як важливий для патогенності грибків.

Дослідники ідентифікували 30 хімічних речовин, які пригнічують ключову ферментативну стадію аутофагії грибів. Найбільш багатообіцяючий кандидат, хімічна речовина під назвою ебселен, була більш ефективною для запобігання росту грибків in vitro, ніж наявні на даний момент фунгіциди.

«Гальмування аутофагії значно знижує патогенність кількох руйнівних грибкових патогенів», — сказав старший автор Савітрамма Дінеш-Кумар, професор і завідувач кафедри біології рослин. «Наші висновки надають молекулярну інформацію, яка допоможе розробити наступне покоління протигрибкових сполук».

Читайте також: Хвороба яблук у сховищі за місяць прогресує вдесятеро