Овочі - Ягоди - Сад

У США представили три нових сорти ожини

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
У США представили три нових сорти ожини

Найкраще із східної та західної генетики ожини було поєднано для створення сортів Eclipse, Galaxy та Twilight, випущених Службою сільськогосподарських досліджень (ARS).

Про це повідомляє міністерство сільського господарства США (USDA).

Дослідницька лабораторія садівничих культур ARS у Корваллісі, штат Орегон, працюючи у співпраці зі Сільськогосподарською експериментальною станцією Університету штату Орегон, поєднала бажані риси східної прямостоячої ожини та західної ожини в нові сорти з напівпрямостоячими пагонами, що не мають шипів.
Eclipse був першим із трьох сортів з цих схрещувань, який перемістився від тестових полів до остаточного відбору.
Один із батьків Eclipse, Triple Crown, відомий найвищими показниками продуктивності, енергії та смаку, дозріває в кінці літа. Eclipse успадкував ті самі високі показники, але дозріває раніше.

«Eclipse успадкував видатний смак Triple Crown, улюблений своїм солодким, фруктовим смаком, з відтінками кореневого пива та спецій. Але те, що Eclipse не має у Triple Crown, – це твердіша шкіра, яка дає вам хороший тріск, коли ви кусаєте. Твердіше шкірка також означає, що ягоди краще обробляти і транспортувати, а також те, що вони не течуть, що завжди привабливо для свіжого ринку», –  сказала біологічний технік Мері Петерсон, яка працює в програмі розведення ожини.

Другий сорт ожини, Galaxy, також має батька Triple Crown і успадкував подібні риси. Але має тверду шкірку, як Eclipse. Але він достигає на кілька днів раніше, ніж Eclipse. Ягоди Galaxy трохи більші та темніші за ягоди Eclipse.

«Люди, які скуштували Galaxy, виявили нотки чорниці, м’яти та винограду», – сказала Мері Петерсон.

Третій сорт теж має назву на тему неба – Twilight (Сутінки). Він дозріває останнім із трьох сортів , через 4-5 днів після Eclipse.Завдяки 7 східних ожин США та 1 західній ожині, рослини Twilight вищі, ніж Eclipse. Дегустатори відзначили його складний, глибокий смак ожини з квітковими та медовими нотами, але ягоди, можливо, не такі солодкі.

Читайте також:Представили новий ранній сорт ожини без шипів Gloria

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями