У серпні починають готувати горіхи до зимівлі
Віталій Підберезький, садівник з Полтавщини, що вирощує слаборослий горіховий сад, серпні починає підготовку до зимівлі. Для цього треба, щоб визрів однорічний приріст, який за теплої осені деколи входить зеленим, не визрілим у перші морози й примерзає. Після цього дерево зимує погано.
Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи».
«Для визрівання деревини застосовуємо калійні добрива, – радить садівник. – Краще їх давати з поливом під корінь і бажано це зробити двічі: спочатку у першій декаді серпня і потім під кінець місяця».
Від хвороб під кінець місяця застосовують Фітоцид 250 г/100 л розчину, або Сігнум, згідно з нормами внесення виробника.
Надалі калійні добрива та Фітоцид чергують. Після внесення добрив спостерігають у вересні, що весь однорічний приріст покоричневів і підготувався до зими. Вносити в цей період можна, наприклад, калійне добриво Yara Sop де K-52, а також дають це добриво хоча б один раз позакоренево у розрахунку 1 кг на 100 л робочого розчину.
«Провівши ці літні заходи з поливу і удобрення, відразу буде помітний ефект: листя стає темно-зеленим, глянцевим, листковий апарат повноцінний і сильний, що сприяє активному закладанню плодових бруньок на майбутній сезон, а також дерево може без проблем сильно навантажитися врожаєм і не скидати половину його за червневого опадання зав’язі, як це буває у «голодних» дерев, – зазначив Віталій Підберезький. – Також сам плід значно збільшується у розмірах».
Після збирання врожаю для насичення мікроелементами проводять осіннє внесення Агроболік В і Z у розрахунку 2 л на 100 л робочого розчину, краще по листку.
«До цього препарату добре додати карбамід 3 кг на 100 л робочого розчину, який буде прилипачем й погасить на гілках і під кроною грибний фон, якщо він є, – наголосив він. – Також карбамід сприяє активному розкладанню опалої листкової маси, на якій добре зимують різні хвороби».
Крім такого оброблення, або замість нього, можна провести осіннє оброблення препаратом Медян-екстра з прилипачем. Як прилипач добре підійде малотоксичний препарат 30 В або Д, який одночасно побореться із зимуючими популяціями шкідників. Горіхові не завадить і передзимове білення, яке можна провести і в лютому, коли найбільша ймовірність морозобоїн, але тоді буває важко вибрати сприятливий день для цього. Тому краще використовувати восени в теплі дні якісну садову фарбу, яка тримається всю зиму. До побілки варто додати залізний, або мідний купорос для зниження грибного фону й боротьби з лишайниками на штамбі.
Читайте також: Садівник розповів як закласти бюджетний горіховий сад