Овочі-Ягоди-Сад

У саду стабільність важливіша за врожайність, – агроном

У саду стабільність важливіша за врожайність, – агроном

Не потрібно гнатися за високою урожайністю, насамперед має бути стабільність. Це може запобігти періодичності плодоношення та проблемам з підшкірною плямистістю.

Про це своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» написала Марія Кисляченко, агроном компанії «Аграна Фрут Лука» (Вінницька обл.).

«За урожайності Голдена близько 30 т/га ми мали підшкірну плямистість на молодих садах близько 5% під час збирання, – зазначила вона. – До речі, це перший рік, коли ми побачили «підшкірку» у саду, а не після сортування. Одне з основних завдань агронома — боротьба за якість продукції. Адже це один з найочевидніших та найболючіших видів втрат. 

«Є чинники, з якими ми навчилися боротися, – додала агроном. – Це захист від звичних хвороб, наприклад парші та борошнистої роси, та звичних шкідників, розмір яблука, навантаження, запобігання утворенню сітки тощо. Є ті, на які важко впливати: погодні умови (град, мороз, дощ під час збирання), коли, наприклад, неможливо виїхати з ділянки, бо там або велика калюжа або крутий схил».

Читайте також: Вінницкі садівники розповіли, як досягли 97% товарності яблук сорту Гала